Питајте Милослава Самарџића

Милослав Самарџић

Re: Питајте Милослава Самарџића

Postby Милослав Самарџић » Wed Sep 14, 2016 7:47 pm

Неимар wrote:Господине Самарџићу, глумац Михајло Јанкетић у интервјуу "Вечерњим Новостима" поново покреће питање убице свог оца команданта партизанског батаљона Радомира кога је убио, према његовим речима православни свештеник Милорад Вукојичић кога је СПЦ прогласила за свеца !
У интервјуу Јанкетић спомиње да четнички војвода Павле Ђуришић наредио убиство Радомира Јанкетића 1943.
Знте ли више о томе ? Хвала унапред.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... ubio-majku[url][/url]

Историчар Јеловац из Пљеваља се датаљно бавио тим питањем. Утврдио је да су ту групу одвели и негде стрељали Немци, у одмаздама стотину за једнога. Четници су их саслушавали као комунисте, али, нису их убили. једне ноћи похапсио их је Гестапо и одвео. Јеловац је такође утврдио да је нека комунисткиња после рата смишљено ширила ту верзију о попу.

Неимар

Postby Неимар » Wed Sep 14, 2016 9:12 pm

Ускоро се гради Меморијални центар "Старо Сајмиште" као знaк сећања на жртве тог логора смрти.
Међутим, жртве нациста су Јевреји, комунисти, партизани и "антифашисти". Да ли је могуће да међу страдалим 32000 Срба у КЛ Старо Сајмиште није био ни један четник или српски цивил као таоц ?

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/zurof- ... te/z68qevj[url][/url]

Милослав Самарџић

Postby Милослав Самарџић » Thu Sep 15, 2016 3:00 pm

Неимар wrote:Господине Самарџићу, глумац Михајло Јанкетић у интервјуу "Вечерњим Новостима" поново покреће питање убице свог оца команданта партизанског батаљона Радомира кога је убио, према његовим речима православни свештеник Милорад Вукојичић кога је СПЦ прогласила за свеца !
У интервјуу Јанкетић спомиње да четнички војвода Павле Ђуришић наредио убиство Радомира Јанкетића 1943.
Знте ли више о томе ? Хвала унапред.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... ubio-majku[url][/url]

Историчар Божа Јеловац из Пљеваља је детаљно истражио ово питање. Гестапо је једне ноћи похапсио и одвео ту групу и више се ништа о њој није чуло. Вероватно су стрељани негде или одведени у конц. логор. После рата нека комунисткиња је смишљено ширила лажну причу.
Last edited by Милослав Самарџић on Thu Sep 22, 2016 11:54 pm, edited 1 time in total.

dnikodinovic

Postby dnikodinovic » Mon Sep 19, 2016 4:22 am

Шта знате о ћетницима Рашке области и о хзлочинима муслиманских националиста у току Другог светског рата?
Молим Вас одговорите, јер муслимански национ тврде да су четниц починили многе злочине над муслиманима., чак једанјест геноцида!.

Неимар

Postby Неимар » Mon Sep 19, 2016 7:09 am

Господине Самарџићу, мени сте заборавили да одговорите на питање у вези логора Сајмиште.

dnikodinovic

Postby dnikodinovic » Mon Sep 19, 2016 11:15 pm

[

b]Злочини у Рашкој области у [/bДругом светском рату

Господине Самарџићу, да ли имате податке о ратним злочинима у Рашкј области у току Дрфугог светског рата. Шта о томе можете да нам саопштите?

dnikodinovic

Postby dnikodinovic » Wed Sep 21, 2016 12:39 pm

Шта нам мођете рећи о четничким и муслиманским злочинима у Рашкој бласти?

Милослав Самарџић

Postby Милослав Самарџић » Sun Sep 25, 2016 11:33 am

Неимар wrote:Ускоро се гради Меморијални центар "Старо Сајмиште" као знaк сећања на жртве тог логора смрти.
Међутим, жртве нациста су Јевреји, комунисти, партизани и "антифашисти". Да ли је могуће да међу страдалим 32000 Срба у КЛ Старо Сајмиште није био ни један четник или српски цивил као таоц ?

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/zurof- ... te/z68qevj[url][/url]

Наравно да није могуће, било је много четника, а неки комунисти су ту сарађивали са Гестапоом. О томе пише потпуковник Манојло Кораћ у својој књизи ''Између Драже и Недића'', коју смо објавили ове године

Ево једног цитата из Кораћеве књиге:

Чим су прикупљени потребни податци, суд је извео Берберијана на су­ђење и осудио га на смрт. Одмах је затим спроведен за Београд ради из­вр­шења казне у духу наређења претседника српске владе генерала Ми­­­лана Недића, којим је регулисано да се на смрт осуђена лица шаљу у Београд ради извршења смртне казне.
После неколико дана известише ме да је Миша Берберијан виђен у Београду и Ваљеву, где се потпуно слободно креће. Известио сам о томе крајскоманданта у Ужицу, министра унутрашњих послова Аћимовића и претседника владе генерала Недића, али нисам постигао никакав успех. Ми­шина свастика са Гестапоом и овим немачким мајором беше јача од нас свију и Срба и Немаца и ето победи нас.
После извесног времена Миша је добио запослење у Гестапоу на Сајмишту. У овом лагеру он је са чувеним Кисићем, познатим сарајевским фудбалером и комунистом, моткама пребијао четнике и остале на­ционалне људе, вршио нечувена злостављања и друга злодела над затвореним српским живљем овог логора, о којима ће се причати кроз векове.
Резервни коњички капетан I класе Миодраг Васић, адвокат из Чачка, који је неколико недеља провео у овом српском мучилишту на сајмишту, при­чао ми је у интернацији у Немачкој о свима овим грозотама и зло­ста­в­­љањима. Рекао ми је да је лично слушао Мишу Берберијана и Ки­­сића, ко­ји су тукући и моткама пребијајући четнике и остале националне Србе, говорили: „Да нам је још само да нам се овде дотерају начелник Кораћ и стари Калабић, после тога не би жалили умрети.“
8. децембра 1942. спроведен сам из затвора у Краљеву у затвор Гес­та­поа на Бањици. Да сам случајно упућен у затвор Гестапоа на Сајмишту код Мише Берберијана и Кисића, више је него сигурно да би ми до суда и кости иструнуле. „Али, ко ће као Бог?“
Ово је само један пример од стотине и хиљаде примера како комунисти служе Гестапоу у борби противу националних бораца. Иначе и сам сам доживео да ми у затвору у Гестапоу на Бањици комунисти које сам ха­псио и прогонио доносе ручак, откључавају и закључавају ћелију итд. Па ипак они данас нису колаборационисти, ни немачки сарадници и пла­ћеници. Њихов рад нико не осуђује.

То је ова књига:
http://www.pogledi.rs/pretplata-na-knji ... %88nedica/

Милослав Самарџић

Postby Милослав Самарџић » Sun Sep 25, 2016 11:40 am

dnikodinovic wrote:Шта знате о ћетницима Рашке области и о хзлочинима муслиманских националиста у току Другог светског рата?
Молим Вас одговорите, јер муслимански национ тврде да су четниц починили многе злочине над муслиманима., чак једанјест геноцида!.

Постојала је Команда Старог Раса, на челу са мајором Војиславом Лукачевићем, коју су чинили 1. и 2. милешевски корпус. Она је укључивала део данашње Црне Горе (Пљеваља), док су Лимски четнички одреди потпуковника Павла Ђурићића обухватали део данашње Србије. У долини Лима било је доста злочина током целог рата, с тим што су у горњи ток Лима упадали и Албанци са Космета, против којих су се такође борили четници.
У општини Баре, данас на територији општине Сјеница, муслимани су на Божић 1943. упали у српско село Буђево, спалили село и убили 154 цивила, углавном жене, децу и старце. Уследила је одмазда Лимских четничких одреда, у којој су спаљена 33 муслиманска села и убијен већи број усташа и цивила. Један објективан суд ту одмазду не би могао да назове геноцидом.

Милослав Самарџић

Postby Милослав Самарџић » Wed Sep 28, 2016 6:50 pm

Предраг Рудовић: На Равној Гори са Милославом Самарџићем:

https://youtu.be/x3bDJgYukcw?t=8

Return to “Питајте и дискутујсте са нашим гостима”